İsteyen herkese salon verdik

Tarih: 12 Ocak 2017 09:48
A
a
Pazartesi günkü ‘Sonra durdum ve dedim ki’ başlıklı yazım şöyleydi:
“Odunpazarı Belediyesi ve Vakıflar arasında ‘Kurşunlu’ gerginliğinin yaşandığı günlerdi. Aralarında benimde olduğum bir grup ‘kardeşim başka yer mi yok, neden bu ısrar’ diye sormuştu. Dönemin valisi Güngör Azim Tuna da ‘etkinlik yapacak salon bulamıyoruz’ demişti. Tuna’nın bu cümlesi alelacele bulunmuş bir ‘bahane’ gibi gelmişti. Gel zaman git zaman…
Yeniden yapılan Çakır Süleyman Lisesi hizmete girdi. Lisenin bir etkinlik salonu var. Neredeyse hiç boş kalmıyor. Beş etkinliğe davet ediliyorsam biri bu lisede yapılıyor. Sanırım ‘salon bulamıyoruz’ diyenler haklıymış…”
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt aradı. Salon konusunun yanlış aksettirildiğini ifade eden Kurt, “Bizim salon vermememiz söz konusu değil. İsteyenlere, ücretini ödeyenlere veriyoruz. Kamu kurumlarına da veriliyor.
Geçen yıl 76 kez salon verdik. İsteyen herkese vermişiz. Bu mesele Kurşunlu Külliyesi tartışmasında bilinçli olarak çarpıtıldı. O dönem Valilik bizden salonu istedi ama veremedik. Çünkü Öğretmenler Günü etkinliği yapıyorduk
 Salon dolu olduğu için veremedik. Böyle bir olay bir daha yaşanmadı. Biz yaptığımız Türk Bayrağı’nın yanına bizi yanaştırmayan Orman Bölge’ye bile salon veriyoruz. Gündemimizde böyle bir şey yok. Programlar çakışmadığı sürece isteyen istediği salonu kullanır” dedi.
 
Ben olsam katılmazdım
İsmi CHP Genel Başkanlığı için geçen Ümit Kocasakal, kentimize geldi. Başkanlık ve Anayasa konulu panelde konuştu. Dinleyiciler arasında Büyükerşen’i de gördüm. Ben olsam Kocasakal’ın konuşmacı olduğu bir etkinliğe katılmazdım. Hele hele Kocasakal’ın amacını, hedefini net bir şekilde ifade etmeye başladığı bugünlerde… Aslında Yılmaz Hoca da bu tür etkinliklere pek katılmaz. Ama neden ve nasıl olduysa Kocasakal’ı dinlemeye gitti… Neyse “Hoca’dır, vardır bi bildiği” diyelim ve beklemeye geçelim!
 
Yüzde 90 hayır mı?
Ülkücüler’in olduğu bir ortamda referandum meselesi açıldı. İçlerinden hayli tecrübeli olanlardan biri “Ülkücüler’in oyu yüzde 90 hayır olacak” dedi. Kimi yüksek, kimi az buldu. Kimi hak verdi, kimi itiraz etti. Sonra tartışma başka boyutlara geçti. O geceden aklımda ‘yüzde 90 hayır’ kaldı.
 
İki başkana açık davet
Son dönemde siyasette adından hayli söz ettiren iki isim var. Biri Volkan Doğan, diğeri Akın Sallarel. Doğan AK Parti’nin, Sallarel CHP’nin Odunpazarı İlçe Başkanı. İkisi de genç, ikisi de gündeme hakim, ikisi de konuşmayı, tartışmayı seviyor. İkisinin birlikte katılacakları bir televizyon programı çok iyi olacaktır. İki başkanı da eteklerindeki bütün taşları dökmek için ES TV’ye davet ediyorum. Kimin ne derdi varsa canlı yayında anlatsın. Bu zor görev için ben hazırım…
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat